четвер, 25 жовтня 2018 р.


Всесвітній день макаронів у ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів»
             25.10.2018 року у ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів» пройшла виставка макаронних виробів до Всесвітнього дня макаронів. Організаторами даної виставки були педагоги-організатори Красуцька М.В та Беницька Н.І. та учні 7-Б класу (Боцько Назар, Андрушко Руслан, Козловський Руслан, Кохана Юлія, Бобко Юрій), 8-В класу (Новотинська Вікторія, Барсукова Настя, Денис Юлія), 5-Б класу (Крупа Назар, Стадник Тарас, Бонк Роман, Стецак Олександр, Клочко Інеса, Лесько Юлія, Левкут Володимир), 5-В (Снайчук Василь, Паславський Владислав, Ліпецький Андрій)  та учні початкової школи.
Діти уважно та з цікавістю слухали інформацію про виникнення Всесвітнього дня макаронів, дізналися про різні їх види та про те, як День макаронів святкують у світі.
             Історія всесвітнього дня макаронів.
     Хоча винахід макаронів приписують китайцям, не можна заперечувати, що саме італійська паста є сьогодні найпопулярнішим видом макаронних виробів. Тому не дивно, що перший в світі Світовий конгрес макаронних виробів пройшов саме в Італії. Він відбувся 25 жовтня 1995 в Римі. Експерти з усього світу зібралися, щоб обговорити всі переваги цього чудового продукту, роблячи акцент на його культурній та кулінарній значущості. Також, щоб сприяти популяризації макаронів, був заснований Всесвітній день макаронів, який ми в результаті маємо задоволення відзначати щорічно 25 жовтня.
         Існує понад 600 видів макаронів, відомих людству, і їх назви описують їх форму. Спагеті ( «шнури»), вермішель ( «маленькі хробачки»), ротіні ( «спіралі»), фузіллі ( «мотузки»), тортеллини ( «маленькі тістечка»), лінгвіні ( «маленькі язички»), кончільі ( «раковини» ), феттучині ( «маленькі стрічки»), пенне ( «пір’я») і капелліні ( «тонке волосся») - це маленькі ласощі, без яких важко уявити собі сучасну кухню.
          Один з кращих способів відсвяткувати Всесвітній день макаронів - приготувати собі тарілочку улюблених спагетті і насолоджуватися їх чудовим смаком, ароматом та текстурою. Звичайно, можна розділити це задоволення з друзями, влаштувавши макаронну вечірку, обмінюватися рецептами, пробувати нові смаки, винаходити нові соуси.
           Представники міжнародної асоціації AIDEPI взагалі запевняють, що макарони роблять людей щасливішими. Адже під час перетравлення макаронів утворюється велика кількість амінокислоти триптофан. Через кров вона надходить у мозок, де перетворюється в гормон щастя серотонін. А значить, людина, яка з’їла порцію смачної пасти не лише відчуває себе ситою, а й щасливою. 
       Тож сміливо смакуйте сьогодні макарони і будьте щасливими.







































Немає коментарів:

Дописати коментар

Освітня конференція 2022

  Цьогорічна освітня конференція була особливою: здавалось,що все життя почало свій відлік з 24 лютого. Директор ОЗ Оксана Федевич розповіла...