середа, 8 травня 2019 р.


День памяті та примирення

08.05.2019 року, ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів» приєднався до відзначення Дня пам’яті та примирення і річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
 З ініціативи гуртка «Історична стежка» (кер. Бірець Г.І.), у школі проводилося ряд заходів:
- напередодні гуртківці виготовляли маки разом із учнями 5-Б, 7-Б класів;
- уроки пам’яті біля Небесної Сотні (5-А, 5-Б, 5-В класи);
-учні школи пропонували долучатися мостичанам до участі у акції, роздавали їм символічні маки у місті;
- урок-спогад у 5-Б «Пам’ять поколінь» Шевцов І., Крупа Н., Шевцова В., Бєдний М., поділилися цікавим матеріалом із родинних архівів ; Стадник Т. поділився власним досвідом , як можна себе готувати до захисту Вітчизни;
-виставка дитячих робіт  «Історія очима дітей»;
- композиція з паперу «Скорботні маки» (Стецак О. 5-Б клас);
-композиція з пластиліну «Українські захисники»  (Перепічка О. 5-Б клас);
-виставка малюнків «Пам'ятатимемо завжди» (учні п’ятих класів).
Дякуємо усім організаторам та учасникам заходу за цікаво проведений день.
В Україні 8-9 травня відзначається День пам’яті та примирення і річниця Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.
Як відомо, 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01. З цієї нагоди цього дня в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування.
Однак, на вимогу Кремля, 8 травня 1945 року, о 22:43 за середньоєвропейським часом (о 00:43 9 травня за московським), у передмісті німецької столиці Карлсхорсті був підписаний ще один «Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини». По своїй суті він підтвердив аналогічний документ, підписаний днем раніше у Реймсі, і підтвердив час припинення вогню - 8 травня в 23:01 за середньоєвропейським часом (9 травня в 1:01 за московським).
Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року. В резолюції ООН пропонується державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати один чи обидва ці дні - 8 і 9 травня, як День пам’яті усіх жертв Другої світової війни.
Асамблея також підкреслила, що ця історична подія підготувала умови для створення Організації Об’єднаних Націй, покликаної позбавити майбутні покоління від лихоліття війни і закликала держави – члени ООН об’єднати зусилля у боротьбі з новими викликами і загрозами та зробити все можливе, задля урегулювання всіх суперечок мирними засобами згідно зі Статутом ООН і таким чином, аби не піддавати подальшій загрозі міжнародний мир і безпеку.
В Україні День пам’яті та примирення встановлено згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Таким чином, Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Вчитель історії
Бірець Г.І.




















Немає коментарів:

Дописати коментар

Освітня конференція 2022

  Цьогорічна освітня конференція була особливою: здавалось,що все життя почало свій відлік з 24 лютого. Директор ОЗ Оксана Федевич розповіла...